Kineziterapeuto patarimai, kaip greičiau atsigauti po treniruotės

Sunku būtų surasti sportuojantį jauną žmogų, kuris nebūtų patyręs raumenų skausmo. Raumenų skausmas sukelia diskomfortą, tampa sunkiau judėti, sutrinka miegas. Taigi, kodėl skauda raumenis ir kaip greičiau atsigauti po treniruotės? Patarimais dalinasi kineziterapeutė Gintarė Čekanavičiūtė.
Raumenų skausmas atsiranda, todėl, kad sporto metu atsiranda mikro įtrūkimų raumenyse. Šių įtrūkimų vietose prasideda maži uždegiminiai procesai, kurie ir sukelia raumenų skausmą. Pailsėjus raumenų pažeidimai sugyja, o pats raumuo padidėja.

Raumenų skausmą mažina:

  • Tempimo pratimai – tempimo pratimai jaučiant raumenų skausmą labai naudingi. Taigi, jeigu po treniruotės jaučiate diskomfortą, pamėginkite atlikti tempimo pratimus, jūs ne tik kuriam laikui pajausite palengvėjimą, bet tai pat pagerinsite lankstumą, elastingumą ir kraujotaką.
  • Vanduo – kad raumenys greičiau atsigautų, reikia vartoti vandenį tiek treniruotės metu, tiek ir po jos. Per mažas skysčių kiekis organizme lėtina raumenų atsistatymo procesus, raumenų skausmas tampa ne tik stipresnis, bet ir ilgesnis.
  • Miegas – miegas greitina medžiagų apykaitą ir raumenų atsistatymą. Svarbu skirti bent vieną laisvą dieną per savaitę ir nesportuoti, o po intensyvesnės treniruotės daugiau laiko skirti miegui. Poilsis suteikia kūnui galimybę atsigauti ir atstatyti energijos atsargas.
  • Mityba – raumenų atsistatymui reikia tinkamos mitybos. Po treniruotės būtinai pavartoti baltymų, nes tai padeda atkurti ir atstatyti raumenis. Be kasdien vartojamo maisto, vartokite Omega – 3, tai sumažins raumenų skausmą ir sutrumpins atsistatymo laiką.
  • Masažas – masažas, taip pat gali padėti sumažinti raumenų skausmą ir įtampą, pagerinti kraujotaką ir padidinti sąnarių judesių amplitudę. Po intensyvios treniruotės labiausiai tinka švelnus masažas, taip pat tinka ir savimasažai. Įsitempusių raumenų maudimus sumažina putplasčio volas arba teniso kamuoliukui, kurių pagalba galite išmasažuoti skaudamas vietas ir per trumpą laiką efektyviai sumažinti raumenų skausmą.

 

Skip to content