Paauglystė yra vienas sudėtingiausių vaiko raidos etapų – jos laikotarpiu dažniausiai pradedama eksperimentuoti psichoaktyviomis medžiagomis.

Psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo paplitimas mokyklose – viena aktualiausių šiandieninių problemų. Jaunimo problemos tampa vis sudėtingesnės, todėl pagalba, kuri teikiama kompleksiškai ir sistemingai, pasiekia sėkmingesnių rezultatų.

Atsižvelgiant į bendruomenės poreikį, sausio 24 dieną, Jonavos politechnikos mokykloje Jonavos jaunimo koordinatoriai kartu su Jonavos bendruomenės pareigūnėmis vykdė prevencinę edukaciją “Psichiką veikiančios medžiagos”. Moksleiviai aiškinosi kaip psichoaktyvios medžiagos veikia žmogaus psichiką, sutrikdo žmogaus elgesį ir gali sukelti psichinę ar fizinę priklausomybę. Bendruomenės pareigūnės priminė kokia administracinė atsakomybė gresia nepilnamečiams vartojant ar platinant psichoaktyvias medžiagas. Moksleiviai galėjo išbandyti alkoholio poveikį imituojančius akinius, padedančius suvokti, kaip girtumas apsunkina net elementariausių veiksmų atlikimą. Reikėjo atlikti įprastus kasdienius veiksmus – eiti tiesiai, apeiti kėdę ir pan. Tai padaryti buvo gana sudėtinga, nes užsidėjus akinius, kaip ir pavartojus alkoholio, sutrinka koordinacija, sumažėja budrumas, dvejinasi akyse.

 

Skip to content