Vis daugiau jaunimo atranda sportą ir jo teigiamą naudą. Taip gerėja, ne tik jaunų žmonių sveikata, bet ir gyvenimo kokybė.
Ką reikėtų žinoti ir turėti sporto klube pataria Jonavos visuomenės sveikatos specialistas ir asmeninis treneris Justas Lisovskis.

Kokios baimės kyla prieš apsilankant pirmą kartą sporto klube?
Dažnai nedrąsu atvykti į pirmą treniruote sporto klube, nes kyla baimių, kad nežinosite treniruoklių paskirties ir kaip jis naudotis. Kokia tvarka sporto klube ir taisyklės. Pirmą kartą atvykus į sporto klubą visas klubo taisykles, inventorių, persirengimo kambarius, daiktų saugojimo spinteles ir kt. jums rūpimus klausimus galima aptarti su administratoriumi. Jeigu turite galimybę pirmą kartą atvykite su draugu ar bičiuliu, kuris jau lanko sporto klubą, taip bus drąsiau ir jaukiau.

Bendros taisyklės pradedančiam sportuoti
Pati pagrindinė taisyklė, tai neduoti kūnui per didelio krūvio. Ar treniruotė turės teigiamą ar neigiamą naudą priklausys, nuo to, kiek, kaip stipriai ir kaip dažnai treniruojamės. Krūvį reiktų didinti pamažu, kitu atveju organizmas patirs nuovargį ir treniruotės poveikis, gali būti žalingas sveikatai. Labai rekomenduočiau pirmą treniruotę atlikti su asmeniniu treneriu, kuris įvertintu Jūsų fizinę būklę ir sudarytų pratimų planą norimam tikslui pasiekti.

Kaip žinoti ar pasirinktas krūvis man tinka ?
Reikėtų stebėti savo savijauta. Jeigu pradėjus sportuoti pajuntate pykinimą, sukasi ar svaigsta galva, taip pat jeigu veido spalva intensyviai raudona, tada treniruotė yra per intensyvi arba pasirinktas krūvis per didelis. Svarbu stebėti kūną ir po treniruotės, jeigu jums labai skauda raumenis, sunku judėti ir atlikti kasdienius darbus, tada taip pat reiktų atkreipti dėmesį, kad pasirinktas krūvis nėra tinkamas.

Kaip išvengti traumų sporto salėje ?
Svarbu tinkamai apšilti, tai sumažina traumų tikimybę, taip pat turi teigiamą naudą pačiai treniruotei bei rezultatams. Tinkamai apšilus, padarius tempimo pratimus padidėja kraujotaka, sušyla raumenys ir atsiranda didesnis sąnarių mobilumas. Nepamiršti reikėtų ir tinkamos avalynės, jokiu būdu nereiktų sportuoti su šlepetėmis ar kita avalyne nepritaikyta sportui, didesnė tikimybė užkliūti ar užsimesti sporto inventorių. Svarbu neskubėti, nesant tikram dėl pratimo atlikimo technikos visada geriau pasikonsultuoti su treneriu.

Ką reikėtų atsinešti į sporto klubą?
• Sporto avalynė ir patogi apranga
• Rankšluostis neštis į salę ( pasitiesti ant treniruoklių)
• Dušo šlepetės
• Rankšluostis asmens higienai po dušo
• Vandens

 

Skip to content