Elektroninių cigarečių naudojimas kelia pavojų ir rūkančiajam, ir aplinkiniams 🧐
Elektroninių cigarečių pavojai sveikatai:
❗Elektroninių cigarečių garai skiriasi nuo įprastoms cigaretėms būdingų dūmų, nors juose nėra dervų, tačiau elektroninėse cigarečių garuose yra kietųjų dalelių.
❗Elektroninių cigarečių skystyje randami nedideli kiekiai kenksmingų medžiagų: sidabro, geležies, aliuminio, silikato, alavo, chromo bei nikelio dalelių. Pagal Tarptautinę vėžio tyrimų agentūrą, nikelis yra klasifikuojamas kaip I klasės kancerogenas žmonėms. Nikelis taip pat siejamas su lėtiniu bronchitu, sumažėjusia plaučių funkcija ir plaučių vėžiu.
❗Aromatinių medžiagų, naudojamų skysčiuose, poveikis kvėpavimo sistemai taip pat nėra galutinai ištirtas, tačiau užfiksuotas toksinis tam tikrų aromatų poveikis, ypač saldžių (diacetilo, acetilo propionilo) ir cinamono aromatų.
❗Kancerogeninės medžiagos bei įvairūs metalai (alavas, švinas, nikelis, chromas, kadmis) išsiskiria ne tik skystyje, tačiau ir elektrinės cigaretės kaitiklio sistemoje. Šios medžiagos gali būti susijusios su įvairiais kvėpavimo sutrikimais ir ligomis bei plaučių pažeidimais.
❗Su elektroninių cigarečių vartojimu yra siejami ir įvairūs nelaimingi atsitikimai. Jei įtraukiama per stipriai, į burną gali patekti skysčio, kuriame esantis nikotinas gali būti netyčia nuryjamas ar rezorbuotis per burnos gleivinę.
❗Įvairiausi elektroninių cigarečių gedimai, kuomet įkaitusi e. cigaretės dalis gali sprogti ir sukelti rimtus nudegimus bei sužaloti akių ir veido sritį.
❗Jonavos visuomenės sveikatos biure teikiamos nemokamos, individualios ir konfidencialios konsultacijos, norintiems atsisakyti rūkymo (garinimo)
Skip to content