Jau antrus metus iš eilės Jonavoje vyko asmeninio augimo stovykla moterims. Tai dvi dienos, skirtos atitrūkti nuo kasdienybės ir suteikti kokybiško laiko savo vidiniam pasauliui.

Šios stovyklos tikslas – supažindinti 18-40 m. moteris su psichologinės pagalbos įvairove, skatinti socialinį artumą, ugdyti savistabos ir emocijų valdymo įgūdžius, didinti pasitikėjimo savimi jausmą.

Stovyklos vedėjos, psichologės Gintarė Skačkauskienė ir Monika Vaitkevičiūtė moterims vedė patyriminius užsiėmimus grupelėse. Saugioje aplinkoje moterys dalinosi ir diskutavo apie jų amžiaus tarpsniui būdingus iššūkius, nagrinėjo savo santykį su savimi ir kitais. Psichologės suteikė galimybę tyrinėti savo asmenybę ir patirtis naudojant įvairius terapijos metodus: dailės terapija, judesio terapija, pasakų terapija. Taip pat skatino išbandyti sąmoningumo ir atsipalaidavimo praktikas, kurias moterys galės pritaikyti kasdienybėje.

Stovyklą papildė ir kviestiniai lektoriai:

  • Inga Dirsytė, psichologė-kūno ir judesio terapeutė, padėjo moterims pajausti ryšį su savo kūnu, nagrinėti kūno pojūčius judesio terapijoje.
  • Visuomenės sveikatos, fizinio aktyvumo skatinimo specialistė Simona Skorupskienė kvietė pasirūpinti savo kūnu treniruočių metu, perteikė žinias apie tikslų formulavimą, budino vidinę dalyvių motyvaciją sportui.
  • Kaniterapeutė Virginija Venckevičienė ir anglų kokerspanielė Deizi dalyvėms padovanojo daug gerų emocijų, supažindino su gyvūnų ir žmogaus ryšio svarba mūsų psichikos sveikatai.

Dvi dienos, kupinos patirčių, asmeninių atradimų ir naujų pažinčių praskriejo greit. Viliamės, jog šios dvi dienos bus paskatinimas moterims rūpintis ne tik savo aplinka, bet savo psichikos sveikata, psichologine gerove. Kurti ir puoselėti sveiką, palaikantį santykį su savimi. To linkėdamos, psichologės dalyvėms įteikė mažas dovanėlės – knygutes, kurios padės kasdien skirti bent kelias minutes kokybiško laiko savo vidiniam pasauliui.

Esame dėkingi visiems prisidėjusiems savo darbu, idėjomis ir dalyvavimu prie šios stovyklos organizavimo. Dalinamės keliais atsiliepimais apie šių metų stovyklos patirtis:

„Moterų stovykla buvo atokvėpis nuo kasdienybės teikiantis didelės naudos. Psichologių pagalba, moterų pagalba, buvo kažkas nerealaus. Kiekviena moteris turėtų čia pabūti. Užsiėmimai buvo puikūs, viskas suplanuota, jokio blaškymosi. Aplinka, sodyba, maistas – 10 balų. Trūko dar dienų čia, o gal net ir su nakvyne 😊“

„Buvo įdomu ir naudinga išbandyti skirtingas terapijas. Nerealiai patiko pasakų terapija ir judesio terapija. Išsinešu labai daug vidinio augimo ir motyvacijos“

„Labai naudingos praktikos. Buvau truputį skeptiškai nusiteikusi dėl dailės terapijos praktikos, bet iš pirmos dienos ji patiko labiausiai. Labai nustebino, kiek kiekviena apie kitą pastebėjome.“

„Labai ačiū už nuostabų laiką, naujas patirtis ir pažintis. Tos dvi dienos buvo puikus atsipalaidavimo ir savęs pažinimo laikas. AČIŪ😊 P.S. labai laukiu kitų metų stovyklos“

Stovykla finansuojama projekto „Visuomenės sveikatos stiprinimas Jonavos rajone”, Nr. 08.4.2-ESFA-R-630-21-0007, lėšomis.

 

Skip to content