Priklausomybė yra psichikos sveikatos sutrikimas, nuo kurio kenčia nemaža dalis visuomenės. Ši diagnozė paliečia ir visus šeimos narius, kurie gyvena su nuo alkoholio priklausomu artimuoju. Patys savo jėgomis mėgina sumažinti piktnaudžiaujančio alkoholiu asmens daromą žalą, stengiasi nuslėpti šeimos „gėdą”, viską kontroliuoja, prisiima daug atsakomybių, nuolat stengiasi padėti, nepavykus jaučia bejėgiškumą, kaltę, o jų pačių poreikiai, sveikata, pasiekimai, interesai, ateities planai tampa nebe tokie svarbūs.

Atsidūrę tokioje situacijoje artimieji pirmiausia turi pasirūpintu savimi, savo vaikais, bei fiziniu ir emociniu saugumu. Tik pasirūpinę savimi, emociškai pasiruošę ir nusiteikę gali stengtis padėti savo šeimos nariui, kenčiančiam nuo priklausomybės.

Jonavos visuomenės sveikatos biuras teikia nemokamas priklausomybių konsultantų paslaugas ne tik priklausomybę turintiems asmenims, bet ir šeimos nariams. Priklausomybių konsultantai, atsižvelgdami į besikreipiančio žmogaus situaciją, gali pasiūlyti konkrečiai jam aktualias paslaugas bei suplanuoti pagalbos planą.

Į priklausomybės konsultantą žmonės gali kreiptis be gydytojo siuntimo. Konsultantas dirba tik mokslu pagrįstais metodais, laikosi anonimiškumo ir konfidencialumo principų.

Jei Jūsų šeimos nariai ar artimieji turi priklausomybę nuo alkoholio ir tai daro neigiamą įtaką Jūsų gyvenimui – kviečiame registruotis priklausomybių konsultanto konsultacijai telefonu 8 672 91761, ar el. paštu danute.kacegaviciene@jonavavsb.lt

 

Skip to content